ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 02.02.2021 во 10,00 часот во Охрид од полициски службеници бил лишен од слобода Е.Д.(40) од Р.Албанија, поради нелегален премин на државната граница. По извршените проверки било утврдено дека има и активна забрана за влез во Р.С.Македонија. Лицето е предадено на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Запад за понатамошна постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close