ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Во атарот на тетовското село Челопек денеска во 7.15 часот од слобода се лишени Р.С. (36) и Н.Ш. (44) двајцата од Челопек кои кај себе имале ловни пушки со калибар 12мм, за кои немале дозвола за поседување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close