ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен ДПЛ

На 21 јануари 2021 околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48). Откако интервенирала противпожарна екипа, В.Ј.(71) била извадена од куќата и пренесена во Медицински центар - Кочани за укажување лекарска помош, додека кај А.Ј. од екипа на итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close