ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 03.01.2021 во периодот од 12.00 до 20.00 часот СВР Штип спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа биле констатирани 55 прекршоци по акциската контрола и 18 останати прекршоци, кои биле соодветно санкционирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close