0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР-билтен (ДПЛ)

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.К.(48) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет штетни средства за лекување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close