ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.М.(45) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 18.04.2020 во Охрид, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close