ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(53) од с.Мешеишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Тој, во текот на оваа и мината година на лице од Охрид му ветувал дека може да му обезбеди виза за САД и доведувајќи го во заблуда, во два навратa побарал и добил сума од 2.000 американски долари.

Back to top button
Close
Close