0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

МВР билтен (ДПЛ)

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.К.(46) од с.Голема Речица,тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close