ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 27.10.2020, при претрес извршен во стан во Охрид, што го користел Г.Ц.(39) од охридското село Подмолје, полициските службеници од криминалистичката полиција при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа семки од растението канабис и марихуана.

Back to top button
Close
Close