ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.В(46), од струшкото село Поум.

Back to top button
Close
Close