ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 28.09.2020 во 16.00 часот во Полициската станица Тетово бил приведен косовскиот државјанин М.Љ.(23), кој поради илегален влез во земјата бил лишен од слобода од полициски службеници на Полициската станица за граничен надзор Рогачево.

Back to top button
Close
Close