Хроника

МВР Билтен

На 02.08.2021 во 01:30 часот на улица „Душан Јовески“ во Кичево, полициски службеници го лишиле од слобода Х.Д.(27) од селото Колибари, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close