Хроника

МВР Билтен

Полициски службеници од Полициската станица Кичево, вчеравечер во 23:30 часот ги  лишиле од слобода А.К.(40) и У.А.(38), двајцата од Кичево. При преглед во патничко возило „Форд мондео“, со швајцарски национални ознаки, во кое се превезувале, бил пронајден и одземен хашиш. Тие биле приведени и задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close