ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 27.07.2021 во 15.00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле З.Б.(23) од Гостивар за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор - Тетово за издржување на казната.

Back to top button
Close
Close