ХроникаХроника.Портал

Во физичка пресметка во Тетово 15-годишник прободен со нож

Синоќа во 22,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода А.Б.(32) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок

Скопје, 26 јануари 2020 (МИА) – Петнаесетгодишен малолетник од Тетово е прободен со остар предмет од друг 16-годишен малолетник од Мала Речица синоќа по претходна расправија, а потоа и фисичка пресметка.

Министерството за внатрешни работи сооптши дека синоќа во 19,05 часот било пријавено дека во Тетово на улицата „Илинденска“ во билијард клуб 16-годишен малолетник од село Мала Речица, Тетово, по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на 15-годишен малолетник од Тетово. Повредениот малолетник бил пренесен во Медицинскиот центар Тетово за укажување на лекарска помош.

Осомничениот малолетник бил приведен во полициска станица и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.скс/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close