ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 01.01.2020 во 23.20 часот во Горно Нерези, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.С.(24) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Скопје, 2 декември 2020 (МИА) – На 01.01.2020 во 23.20 часот во Горно Нерези, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.С.(24) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

МВР денеска соопшти дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 01.01.2020 во 20.40 часот на ул.„Партизанска“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Д.К.(35) од Охрид, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.К.(38) и Х.М.(19), двајцата од с.Банско и против М.Т.(27) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 30.04.2019 на регионалниот пат Струмица – с.Куклиш, пред с.Банско, полициски службеници извршиле преглед над пријавените, кои биле во патничко возило „форд фиеста“, при што пронашле и одзеле марихуана.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.К.(34) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. На 02.11.2019 на локален пат во с.Белановце, општина Липково, без регистрирана дејност и без лиценца со товарно возило „газ“, вршел јавен превоз на огревно дрво. цр/

Back to top button
Close
Close