ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 24.06.2021 околу 01.00 часот на ул. „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода Ф.Ј.(18) од тетовско Добарце, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Таа била задржана во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе ѝ биде изготвен соодветен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close