ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Од МВР денеска информираа дека од 00.00 часот до 04.00 часот (02.06.2021) констатирано е оти шест лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 145 прекршоци.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close