ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 30.05.2021, СВР Штип спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот, при што се изречени 43 мерки, меѓу кои 25 за управување возила со брзина поголема од дозволената, 11 за управување возило без возачка дозвола, четири за непрописно престигнување и три за некористење сигурносен појас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close