ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, вчера во 23.30 часот, полициски службеници од ПС за БПС Гостивар ги лишиле од слобода В.Л.(24) од гостиварско Србиново и С.А.(23) од Гостивар затоа што при преглед на возило „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое биле, била пронајдена и одземена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close