ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 16.05.2021 во 02.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачје на Бит Пазар го лишиле од слобода Т.А.(20) од Скопје, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени пријави по член 215 и член 206 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close