ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На Граничниот Премин Табановце, на излез од Република Северна Македонија, синоќа во 19.15 часот од полициски службеници бил лишен од слобода М.Р.(21) од Скопје, затоа што бил евидентиран во „Стоп листата“, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“.

Back to top button
Close
Close