ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 07.05.2021 во 18.00 часот во Тетово, на ул.„Благоја Тоска“, од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Г.С.(34) и Џ.И.(26) двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

Back to top button
Close
Close