ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 17 април во 13:10 часот полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на улица 120 во Тетово, што бил отворен и во кој биле послужени неколку гости. Објектот е времено затворен од Државен пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н.(49) била лишена од слобода и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close