ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На улица „Борче Јовановски“ во Гостивај, денеска по полноќ, полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(28) и Б.Х.(21) двајцата од Гостивар кои ја прекршиле забраната за движење и кај кои била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close