ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 15.04.2021 на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола над возачи на мотоцикли. Притоа, биле констатирани 54 прекршоци, од кои 16 по акциската контрола и 38 останати прекршоци, кои биле соодветно санкционирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close