ХроникаХроника.Портал

МВР-билтен

На 06.03.2021 во 20.00 часот во Тетово полициски службеници од ПС Тетово го приведоа Н.Ш. (61)  од с.Пирок кој се барал со потерница за издржување на казна затвор во траење од една година за кривично дело по член 396 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close