0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Полициски службеници на СВР Тетово вчера, на 18 февруари, со употреба на таканаречен „ноќен радар“, спровеле контрола за брзина. При контролата биле изречени 27 мерки за неприлагодена брзина во населено место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close