ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 16.02.2021 околу 21.30 часот во с. Горно Седларце, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Камењане ги лишиле од слобода Ј.З.(23) од Тетово и М.М.(30) од с. Џепчиште, тетовско, затоа што при преглед кај нив и во возилото „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена марихуана.

Back to top button
Close
Close