ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Синоќа во 23.15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.Т. (21) од Куманово, затоа што при преглед каj него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close