ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 29.01.2021 во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на наплатна рампа Петровец го лишиле од слобода Ш.С.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close