ХроникаХроника.Портал

МВР-билтен

На 24.12.2020 во 05.55 часот на Граничен премин „Деве Баир“ полициски службеници го лишиле од слобода Ф.С.(31) од Турција, кој управувал товарно моторно возило „рено“ со турски национални ознаки и полуприколка „тирсан“ со турски национални ознаки, поради сомнение дека турската зелена карта е фалсификувана. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка, за понатамошна постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close