ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 23.12.2020 во 20.30 часот во Куманово од страна на полициски службеници е лишен од слобода С.В.(27) од Куманово, бидејќи при преглед кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close