ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 22.12.2020 во 01:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар, го лишиле од слобода С.М.(40) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close
Close