ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 29.10.2020 во 13.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Ѓ.(50), од гостиварско Леуново, кој претходно извршил тешка кражба во магацин на угостителски објект во Маврoви анови, пријавена во 10 часот во СВР Тетово од сопственикот на објектот Р.С.(65) од Маврово.

Back to top button
Close
Close