ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 24.10.2020 во 22,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар, ги лишиле од слобода Д.Р.(26) и Д.С.(31) двајцата од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close
Close