Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: 49 прекршувања на забраната за движење, 260 санкции за неносење маска

Забраната за движење од 21:00 часот вчера до 05:00 часот денеска не ја почитувале 49 лица, додека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 260 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close