0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МВР: 2020-та е година со најмал број загинати во сообраќајни незгоди

Како резултат на преземените активности на полицијата, 2020 година е со најниска бројка на жртви во сообраќајот во историјата на државата, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close