0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

„Музиката е мојот живот“, вели единствениот уличен свирач во Кичево

И во лето и во зима, наутро и навечер, единствениот уличен свирач во Кичево Селаудин Абдулоски е присутен на најфреквентните места во градот. Иако свири на повеќе инструменти, а најдобро хармоника, сепак Селаудин минувачите низ Кичево ги развеселува со својот кавал, а неговиот репертоар е многу широк и не постои песна која тој не знае да ја засвири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close