0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Мутафчиев: Не го негираме правото на Македонците да се нарекуваат Македонци

Никој не го негира правото на Македонците да се наруваат Македонци, вели членот на Националниот совет на опозициската Бугарска социјалиситчка партија (БСП), Петар Мутафчиев во интревју за софиската агенција Фокус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close