БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Муслиманската заедница бара брзо расветлување на инцидентот во џамијата во Тирана

Преку објавата на социјалните мрежи, Спахиу ги повика надлежните органи што побрзо да го „разјаснат овој настан што ги повреди верниците во овие денови на Рамазан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close