БалканДописници Свет

Муслиманите во Бугарија избираат главен муфтија и Врховен муслимански совет

Во Бугарија денеска се одржува редовната Национална муслиманска конференција, која е највисок форум на муслиманите во земјата. Таа се одржува еднаш на секои пет години, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close