0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мусала потпиша за Баерн Минхен до 2026 година

Мусала, кој минатата недела го прослави својот 18 роденден, дојде во јуниорскиот тим на Баерн во 2019 година од лондонски Челзи, и веќе испиша историја, откако на крајот од јануари стана најмлад стрелец на Баерн во Лигата на шампиони, постигнувајќи гол во триумфот на „баварците‘ од 4:1 над Лацио во Рим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close