0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Муса Факи Махамат реизбран за претседател на Африканската унија

Досегашниот претседател на Африканската унија, Муса Факи Махамат, денеска на самитот во Адис Абеба  е реизбран за нов четиригодишен мандат во чело на организацијата, наведуваат извори од организацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close