0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Муртезани: За Железницата има работа, со нови локомотиви ќе бидеме поконкурентни

Постои голем потенцијал на пазарот,  но треба најбрзо што можеме да ги добиеме и пуштиме во употреба новите локомотиви, за да можеме да бидеме поконкурентни и побрзи во превозот, истакна во интервју за МИА директорот на железници Транспорт АД Скопје, Орхан Муртезани.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close