БалканДописници Свет

Муризи: Мета го прекрши уставот, се очекува негово разрешување

Потпретседателот на парламентарната анкетна комисија и пратеник од Демократската партија, Мислим Муризи, изјави дека комисијата костатирала дека претседателот Илир Мета ги прекршил уставните надлежности а неговиот однесување го нарече изопачено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close