0_Sport,PortalFutboll

Murinjo mbetet pa yll: Erikseni në Inter për 18 milionë euro

Kristian Eriksen e ka braktisur skenën angleze të futbollit dhe stacion i radhës në karrierën e tij është Interi, njofton "Gazeta delo Sport".

Milano, 16 janar 2020 (MIA) – Kristian Eriksen e ka braktisur skenën angleze të futbollit dhe stacion i radhës në karrierën e tij është Interi, njofton “Gazeta delo Sport”.

Reprezentuesi danez me muaj është dëshirë e “zi-kaltërve” të cilët arritën në qëllimin dhe kanë siguruar shërbimet e tij për 18 milionë euro. Ai ka refuzuar të vazhdojë marrëveshjen me “sparsët” e cila ka zgjatur deri në fund të sezonit.

27 vjeçarit Eriksen, i cili ka qenë shënjestër edhe e PSZH-së dhe Real Madridit i mbetet t’i dakordojë edhe kushtet personale me skuadrën e Interit ku në danezin do të ketë një adut të fortë në luftën kundër Juventusit për kampionatin. fab/

Back to top button
Close
Close