0_Sport,PortalFutboll

Murinjo: Këtë sezon nuk mund të mbështetem tek Son Hung Min

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo, tha se deri në fund të sezonit nuk do të konsiderojë në Son Hung Min. Koreani ka pësuar frakturë në ndeshjen në Ligën Permier kundër Aston Vilës.

Londër, 19 shkurt 2020 (MIA) – Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo, tha se deri në fund të sezonit nuk do të konsiderojë në Son Hung Min. Koreani ka pësuar frakturë në ndeshjen në Ligën Permier kundër Aston Vilës.

“Situatën me Song Hung Min nuk mund ta imagjinoni se sa e keqe është nga pikëpamja e zëvendësimit të lojtarit. Gjithçka është fort e dukshme dhe këtu nuk mund të bëhet asgjë. Do të luajmë me ndihmën e atyre që i kemi. Këtë sezon nuk do të konsideroj në Sonin. Nëse ai mund t’i zhvillojë dy-tri ndeshje, atëherë kjo do të jetë falë optimizmit të pres atasheut tonë”, deklaroi Murinjo.

Totenhem sonte prej orës 21 është nikoqir i Lajpcigut në ndeshjen e parë të ndeshjes së një të tetës së finales në Ligën e Kampionëve. shk/

Таг
Back to top button
Close
Close