0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Murinjo gjashtë vite pa fitore në Ligën e Kampionëve

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo, nuk ka asnjë fitore në ndeshjet e Ligës së Kampionëve që nga viti 2014. Londinezët mbrëmë humbën në terren vendor nga Lajpcigu në ndeshjen e parë nga një e teta e finales (0:1).

Londër, 20 shkurt 2020 (MIA) – Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo, nuk ka asnjë fitore në ndeshjet e Ligës së Kampionëve që nga viti 2014. Londinezët mbrëmë humbën në terren vendor nga Lajpcigu në ndeshjen e parë nga një e teta e finales (0:1).

Herën e fundit kur Murinjo fitoi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ishte prilli i vitit 2014. Atëherë Çelsi i tij e mposhti PSZH me 2:0.

Pas kësaj ndeshje, portugezi ka pasur edhe katër takime me Çelsin, dy si udhëheqës i Mançester Junajtedit dhe një me Totenhemin.

Murinjo e fitoi Ligën e Kampionëve dy herë – në vitin 2004 me Porton dhe në vitin 2010 me Interin. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close