0_Спорт.ПорталФудбал

Мурињо за 100-те гола на Тотенхем оваа сезона: Не е лошо за дефанзивен и лош тим

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по натпреварот од Премиер лигата со Кристал Палас (4:1), иронично зборуваше за перформансите на тимот.

Лондон, 8 март 2021 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по натпреварот од Премиер лигата со Кристал Палас (4:1), иронично зборуваше за перформансите на тимот.

Лондонци оваа сезона постигнаа 100 гола на сите турнири.

– Ако статистиката е точна, тогаш 100 погодоци по сезона за дефанзивен и лош тим не се лоши. Добра недела за нас – три натпревари, девет бода. Не може да има ништо подобро од освојување максимален број бодови оваа недела пред големите натпревари во Европа и со Арсенал следната недела, рече Португалецот.

По 27 натпревари во Премиер лигата, Тотенхем се наоѓа на 6. место со 45 бода. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close